خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

اعلام دلایل کاهش خرید تضمینی شیر خام

  حسین صفایی با بیان اینکه خرید تضمینی شیرخام از آذرماه سال گذشته آغاز شد، افزود: سردشدن هوا در آذرماه امسال سبب افزایش مصرف شیرخام شد؛ این مساله همراه با توزیع شیر در مدارس و اتمام ردیف اعتباری برای خرید تضمینی شیرخام، از دلایل کاهش حجم خرید آن است.
  صفایی گفت: درصورتی که دامداران با کاهش خرید تضمینی شیرخام دچار ضرر شوند، سطح خرید را را باردیگر افزایش خواهیم داد.


  به گفته وی، طبق مطالعات مؤسسه پژوهشی اقتصاد کشاورزی، در ازای خرید تضمینی شیرخام توسط دولت، به ازای هر کیلوگرم 77 تومان به نفع دامداران شد.
  به گزارش ایرنا، طبق مصوبه دولت، قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم شیرخام 1440 تومان است که سازمان مرکزی تعاون روستایی براساس این مصوبه عمل می کند.
  همچنین هفته گذشته معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت که شیرخام مازاد خریداری شده از تولیدکنندگان به شیر خشک تبدیل و صادر می شود به طوری که سال گذشته 11هزار تن شیرخشک صادر شد.
  عبدالمهدی بخشنده گفت که از ابتدای امسال تاکنون سه هزار تن شیرخشک صادر شده است.


  معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره اجرایی نشدن مصوبه خرید شیرخام با قیمت یک هزار و 440 تومان نیز گفته بود که وزارت جهاد کشاورزی متولی و پشتیبان تولید و اجرای مصوبه های خرید تضمینی دولت است اما به دلایل مختلف این موضوع هنوز عملیاتی نشده است.
  وی همچنین درباره مقاومت صنایع لبنی در خرید شیرخام با قیمت مصوب تاکید کرده بود که برای اجرای مصوبه نرخ شیرخام، وزیر جهاد کشاورزی از مجاری قانونی پیگیر است.


  این مطلب تا کنون 27 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : شیرخام ,تضمینی ,مصوبه ,جهاد ,کشاورزی ,صادر ,خرید تضمینی ,جهاد کشاورزی ,تضمینی شیرخام ,اجرای مصوبه ,خرید شیرخام ,خرید تضمینی شیرخام ,
  اعلام دلایل کاهش خرید تضمینی شیر خام

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر